Technologia OLED – w jaki sposób działa?

Technologia OLED – w jaki sposób działa?

Jeżeli decydujemy się na wymianę sprzętu, z którego korzystamy, to z pewnością zależy nam na tym, aby kupić jak najnowszy model. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że korzystamy z propozycji, która oferuje nam wysoką jakość i która przynajmniej przez jakiś czas będzie uważana za tą najlepszą, na chwilę obecną. To też oznacza, że jeśli chcemy wymienić nasz telewizor, to powinniśmy wiedzieć na co zwracać uwagę, aby mieć pewność, że korzystamy faktycznie z dobrej propozycji i technologii, która jeszcze przez jakiś czas będzie uchodziła za nowoczesną.

Jak to wygląda?

Jeżeli chodzi o technologię OLED, to musimy wiedzieć, że oferuje nam ona matryce na której każdy piksel jest niezależny i świeci samodzielnie.

W każdym z nich umieszczone są trzy diody, które tworzą kolory. To zdecydowana różnica w porównaniu z technologią LED, gdzie matryca była podświetlana diodami LED, które były umieszczone pod nią. Z pewnością najważniejsze jest dla nas to, co zyskamy jeśli zdecydujemy się na telewizor oferujący tę technologię. Przede wszystkim mamy znacznie lepszy jakościowo obraz, w porównaniu z tym, co jest oferowany przy wykorzystaniu starszych technologii.

Jest to szczególnie widoczne w przypadku kontrastu i czerni, jaką udaje nam się tutaj uzyskać. Ponieważ każdy piksel świeci osobno, to różnica w ich jasności może być naprawdę spora, co daje nam gwarancję, że obraz na który patrzymy będzie wyraźniejszy i łatwiej będzie nam wychwycić różne szczegóły. Szczególnie tam, gdzie będą ciemne sceny, tutaj będziemy je znacznie lepiej widzieli.

Co jeszcze jest warte podkreślenia?

Mówiąc o technologii OLED powinniśmy również wiedzieć, że czas reakcji obrazu jest bardzo szybki, a to oznacza, że nie będziemy mieli tutaj do czynienia z efektem smużenia.

Dodatkowo warto też podkreślić, że będzie on ostry i nasycony, co szczególnie ważne będzie podczas oglądania transmisji sportowych czy gier wideo. Dla wielu ludzi ważne jest również to, że dzięki technologii OLED telewizory te zużywają znacznie mniej energii, niż ich poprzednicy. Poza tym są cieńsze i lżejsze, a to też sprawia, że łatwiej jest je ustawić w odpowiednim miejscu, tym bardziej, że możemy na nie spoglądać nawet pod kątem, a i tak za każdym razem będziemy widzieli obraz w ten sam sposób. Warto zobaczyć co może nam zaoferować technologia OLED.

Na chwilę obecną jest ona droższa niż starsza technologia LED, jednak warto się zastanowić nad zainwestowaniem w nią. Dzięki temu nasz telewizor będzie dłużej nowoczesny, a taka inwestycja szybko się zwróci dzięki mniejszemu zużyciu prądu.

Telewizor